Inspirujemy ekologiczny klimat 
Strona główna Aktualności Jak ustawić regulator pokojowy? Sprawdź nasze rozwiązanie!

Aktualności

Jak ustawić regulator pokojowy? Sprawdź nasze rozwiązanie!

23/11/2021


Czy warto wzbogacić system o regulator pokojowy. Jak w ogóle działają regulatory pokojowe? I jak je właściwie skonfigurować? Podpowiadamy, biorąc za przykład bezprzewodowy termostat pokojowy RIDO BORD 161 firmy Brager.

Zasada działania regulatora pokojowego

Regulator pokojowy to specjalne urządzenie elektroniczne, które gwarantuje utrzymanie komfortowej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach. Pozwala zatrzymać i rozpocząć pracę kotła oraz umożliwia łatwe i wygodne sterowanie jego parametrami. Do wyboru pozostają modele bezprzewodowe i przewodowe.
Pokojowy regulator temperatury RIDO BORD 161 zdalnie komunikuje się ze sterownikiem zamontowanym w kotle, pobierając z niego informacje. Wykorzystuje bezprzewodową, radiową transmisję danych. Sterowanie opiera się na temperaturze powietrza i ogrzewania podłogowego.

Termostat pokojowy - konfiguracja urządzenia

Regulator pokojowy należy uruchomić. Ukaże się wówczas ekran powitalny. Następnie wyświetlony zostanie ekran główny odpowiedzialny za zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu. Najważniejsze ustawienia i odczyty temperatur znajdują się na ekranach głównych. Ekrany główne wyświetlają aktualne parametry i umożliwiają zmianę podstawowych ustawień. Zwiększenia lub zmniejszenia wartości nastawy temperatury zadanej dokonuje się za pomocą przycisków.

Po (pierwszym) uruchomieniu należy wejść do menu głównego, aby dokonać wstępnej konfiguracji i parowania. Na tym etapie przypisuje się dostępne obiegi grzewcze do termostatu pokojowego oraz dokonuje jego parowania z automatyką kotłową. Następnie należy ustawić tryb pracy termostatu (otoczenie lub otoczenie i ochrona podłogi) oraz aktywować czujnik podłogowy. Pokojowy regulator temperatury może pracować w jednym z sześciu dostępnych trybów pracy. Każdy wywołuje inne zachowanie urządzenia oraz posiada indywidualne parametry.

Są to m.in. tryb stref czasowych, tryb wietrzenia, tryb wakacje, tryb impreza czy tryb ekonomiczny. Kolejnym krokiem jest konfiguracja kotła. Po wpisaniu hasła udzielony zostaje dostęp do zaawansowanych ustawień sterownika. Ilość wyświetlanych parametrów zależna jest od typu kotła, rodzaju regulatora i aktywnych w nim funkcji.
Szczegółową instrukcję konfiguracji wybranego panelu pokojowego można w dowolnym momencie pobrać ze strony producenta.

Czy warto zdecydować się na pokojowy regulator temperatury

Bez dwóch zdań. Najnowszy, bezprzewodowy regulator pokojowy RIDO BORD 161 oferuje m.in. czytelny interfejs obsługi, intuicyjną nawigację w języku polskim, duży wyświetlacz TFT, odświeżony design, dwa kolory do wyboru, łatwiejszy montaż, czujnik światła czy podświetlane przyciski. Każdy moduł wyświetla się na osobnym ekranie. Ikony są duże i czytelne. Dzięki temu użytkownik od razu wie, którego parametru i pokoju dotyczy dany ekran.

Termostat pokojowy RIDO BORD 161, oprócz funkcji typowych dla standardowych regulatorów pokojowych, oferuje możliwość zmiany nastawy niektórych parametrów kotła, a przede wszystkim – daje wgląd w temperaturę i stan pracy urządzenia grzewczego z salonu. Pozwala zatrzymać i rozpocząć pracę kotła pelletowego oraz zmienić parametry eksploatacyjne instalacji. Współpracuje z każdą automatyką firmy Brager.

Użytkownik może zaprogramować różne tryby stałe i szereg stref czasowych. Zyskuje stały wgląd w ilość paliwa i jest od razu informowany o nieprawidłowościach w procesie spalania. Obsługa jest możliwa także przez Internet – poprzez aplikację lub stronę www. Przy czym do zdalnej obsługi wymagany jest moduł internetowy MEDIA BORD 200.

Serwis

Masz problem? Zgłoś go tutaj: 795 750 933. Jesteśmy dostępni od Pon-Pt w godz: 8:00-20:00


Zgłoś online
Zainteresowały Cię nasze rozwiązania?
Poznaj je w praktyce.

lub napisz kontakt@brager.com.pl

Wyslij zapytanie
REGULATORY DO KOTŁÓW
ZDALNE STEROWANIE
ANALIZATORY SPALIN